Odnośniki do stron o tematyce metrologicznej, związanych z pomiarami, obsługą aparatury kontrolno-pomiarowej oraz wykonywaniem wzorcowania. Tematyka laboratorium pomiarowego i wzorcującego, zagadnienia informatyki i programów komputerowych stosowanych w procesach pomiarowych i do nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym. Tematy związane z serwisem, sprzedażą i naprawą przyrządów pomiarowych. www.mikrotest.plMetrologia, kalibracja i pomiary

 

Linki: metrologia, pomiary i wzorcowanie, wyposażenie pomiarowe


 

Przydatne linki związane z metrologią, a w szczególności z wzorcowaniem przyrządów i pomiarami oraz dotyczące aparatury kontrolno-pomiarowej.

Link należy skopiować i wkleić do okna adresu przeglądarki internetowej.

 

Główny Urząd Miar - http://www.gum.gov.pl

Dokument EA 4/02 "Wyrażanie niepewności pomiaru przy wzorcowaniu" - http://bip.gum.gov.pl/pl/bip/px_ea_4_02.pdf

 

 

 


KPS.PL

 

 

Metrologia, wzorcowanie i pomiary


 

start

 

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

   Legalizacja przyrządów na Google   Tweetnij o metrologiiNaprawa przyrządów, wzorcowanie szkolenia

Wednesday the 29th. MIKROTEST oferuje wzorcowanie przyrządów do pomiarów długości i kąta, geometrii powierzchni, wielkości elektrycznych i mechanicznych oraz laboratoryjne pomiary geometryczne detali i elementów maszyn. Firma wykonuje naprawy i modernizacje urządzeń oraz realizuje specjalne przyrządy. MIKROTEST świadczy kompleksową usługę nadzoru nad wyposażeniem, począwszy od serwisu narzędzi, poprzez ich kalibrację, a skończywszy na prowadzeniu dokumentacji środków metrologicznych. Tworzymy programy komputerowe np. do nadzoru nad wyposażeniem, do szacowania niepewności pomiarów. Wykonujemy sprawdzanie płyt granitowych i żeliwnych oraz projektorów i wideo-mikroskopów, wysokościomierzy elektronicznych i długościomierzy oraz czujników zegarowych, suwmiarek i mikrometrów. Kalibrujemy kątowniki, liniały i kątomierze oraz poziomice, średnicówki, płytki wzorcowe i interferencyjne. Sprawdzamy przymiary, sita i wzorce kontrolne, głowice mikrometryczne i cyfrowe oraz grubościomierze i sprawdziany tłoczkowe jak i wałeczki oraz sprawdziany pierścieniowe. Organizujemy szkolenia, oferujemy konsultacje i doradztwo z metrologii i z wymagań normy ISO 17025, przeprowadzamy audity wewnętrzne laboratoriów badawczych i wzorcujących.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review